Litomyšl – tisková konference

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci k největšímu probíhajícímu archeologickému výzkumu současnosti, který je prováděn na památce UNESCO na zámeckém návrší v Litomyšli. Záchranný archeologický výzkum je součástí projektu Revitalizace zámeckého návrší v Litomyšli, který je financován Evropskou unií jako projekt IOP – Národní podpora využití potenciálu kulturního dědictví.

Tisková konference se uskuteční v úterý 30. října 2012 v 11.00, a to přímo v areálu zámeckého návrší, Jiráskova 133, 570 01 Litomyšl, konferenční centrum YMCA. Na tiskové konferenci archeologové představí dosavadní výsledky výzkumu. Účastníci tiskové konference budou mít jedinečnou možnost projít se největším probíhajícím archeologickým výzkumem současnosti. K vidění budou:

  • odkryté hroby středověkého pohřebiště,
  • základy gotického chrámu panny Marie.

Na tiskové konferenci zazní i aktuální informace o stavu hledání původního románského kostela sv. Klimenta. Tisková konference je konána při příležitosti ukončení výzkumu na I. nádvoří zámku.

Na tiskové konferenci na dotazy novinářů odpoví hlavní vedoucí výzkumu Mgr. Milan Kuchařík (Labrys, o.p.s.), antropoložka Mgr. Marcela Víšková (Labrys, o.p.s.) a zástupce investora stavby města Litomyšl.

Prosíme novináře, aby se na tiskovou konferenci akreditovali e-mailem na níže uvedeném kontaktu.

Kontakt:
Mgr. Milan Kuchařík
ředitel Labrys, o.p.s.
tel. 774 701 820
e-mail: kucharik@labrys.cz
www.labrys.cz

Pozvánka na tiskovou konferenci 30.10.2012

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.