Od poloviny června do poloviny srpna roku 2008 proběhl záchranný archeologický výzkum na katastrálním území Prahy 6 – Ruzyně, vyvolaný stavbou polyfunkčních domů mezi ulicemi Karlovarská, Pod karlovarskou silnicí a Na Jivinách.
Plocha výzkumu je situována na mírném severním svahu, který je zakončen vodotečí Litovického potoka.
Archeologický výzkum pod vedením Mgr. Pavla Huštáka objevil část sídelních aktivit v rozmezí 6 – 1. stol. př. n. l. Byl odhalen dům obdélného půdorysu, palisádový žlab ve směru V–Z, který vymezoval sídelní areál laténského období.V severní části plochy, kde se zachovalo souvislé kulturní souvrství o mocnosti do jednoho metru, pochází množství archeologických nálezů.
Nálezovému souboru dominují především nálezy keramiky, podařilo se však nalézt i několik bronzových předmětů, především drobných šperků. Pro bližší chronologické určení byl významný nález několika zlomků skleněných náramků z modrého skla, které jsou typické pro mladší laténské období (LTc2).
V samém závěru výzkumu při rozšiřování stavební jámy byl v profilu archeologické sondy zachycen řez hrobové jámy a následná exkavace odkryla kostrový hrob. I přes značné poškození nálezového celku se podařilo značnou část pozůstatků zachránit. Způsob uložení zemřelého i nálezový soubor je charakteristický pro laténské období mezi 4. a 2. stol. př. Kr.
Hrobová výbava se skládala z železného jezdeckého kopí, puklice, která tvořila kovovou část dřevěného štítu a železného meče.